Wyjazd do spa

Wyjazd do spaPobyt w spa kojarzy nam się ze zbytkiem. Może i tak jest, ale powiedzmy sobie szczerze: czy każdy z nas nie zasługuje czasem n a odrobinę luksusu? Pracujemy po to, by również mieć czas i środki na odpoczynek. Spa wcale nie jest skierowane dla elity. Każdy z nas może pozwolić sobie na wakacje w takim miejscu. Weekend w spa to świetny pomysł na spędzenie dwóch dni we dwoje lub na podróż poślubną. Do spa możemy pojechać także z rodziną, przyjaciółmi czy samodzielnie. Jak widać, każda z opcji jest dobra.

Dlaczego warto pojechać do spa?

Spa to królestwo rozkoszy. Znajdziemy tu naprawdę wiele interesujących sposobów spędzenia wolnego czasu. Spa bowiem to nie tylko przyjemne masaże i upiększające zabiegi. W miejscu tym możemy aktywnie uprawiać sport w siłowni lub basenie. O ile ośrodek piękności znajduje się poza miastem, zapewne znajdziemy tam również miejsce dla relaksujących spacerów lub dotleniających biegów. Dla przykładu bardzo znane SPA Wrocław, czyli „Uroczysko Siedmiu Stawów”, znajduje się w Woli Dzierżonowskiej koło Wrocławia. Usytuowane jest w pięknej okolicy, w otoczeniu lasów i stawów. Sam ośrodek umieszczono natomiast w odrestaurowanym XVI-wiecznym zamku. Interesujące, prawda?

Rozkosz podniebienia

Jak na królewskie wnętrza przystało, serwuje się tutaj niebagatelne dania. Są to kompozycje autorskie tamtejszego szefa kuchni inspirowane przede wszystkim kuchnią polską . W menu znajdziemy również najbardziej znane potrawy świata. Jada się w ekskluzywnie urządzonej restauracji, w której pomieścić można siedemdziesiąt osób. Specjalnie dla gości organizuje się tutaj również warsztaty gotowania i degustacje. Z pewnością więc nie będziemy się nudzić! Istnieje także opcja wynajmu restauracji pod imprezy okolicznościowe: śluby, bankiety i konferencje.

Do spa z… maluchem!

Jeśli nie chcemy zostawiać swojego dziecka z rodzicami lub zatrudnioną niańką, po prostu zabierzmy je ze sobą. Specjalnie z myślą o małych podopiecznych w ośrodku zorganizowano salę zabaw przeznaczoną dla dzieci w różnym wieku. Znajdują się tam „blokomoduły” ze specjalnej gąbki, na których maluchy mogą siadać, skakać czy kołysać się. Sala wyposażona jest w multum zabawek, gier edukacyjnych i kolorowych książek. Dzieci nie znajdują się tam same, gdyż nad ich bezpieczeństwem czuwa kompetentny animator. Obok sali funkcjonuje również kino dla najmłodszych, gdzie dzieciaki mogą odpocząć po aktywnie spędzonym czasie na dworze.